Kursy walut: 1 EUR = 4.3 PLN; 1 USD = 3.76 PLN [więcej...]
Darmowa bramka SMS
Język: polski english

 
 

 

 

Consus sp. z o.o.

[Polska]Dokonanie transakcji SPOT kupna lub sprzedaży uprawnień do emisji CO

Prześlij produkt znajomemu Dodaj produkt do schowka

Dokonanie transakcji "SPOT" kupna lub sprzedaży uprawnień do emisji CO2, w ramach usługi brokerskiej Consus jest to bardzo proste.

Korzyści dokonywania transakcji za pośrednictwem Consus:

* brak stałych opłat rocznych lub składek,
* brak limitu wielkości transakcji,
* brak kosztów rozliczeń (Clearing) i kosztów giełdowych (ponosi je broker),
* bieżšce doradztwo,
* proste procedury dokonywania transakcji,
* niska prowizja brokerska.

Krok 1. Zawarcie umowy. Zanim dokonamy transakcji musimy podpisać ramową Umowę Brokerską, do której dołączony będzie:

* wypis z KRS
* pełnomocnictwo dla osób upoważnionych do wydawania instrukcji w imieniu zleceniodawcy.

Krok 2. Zlecenie dokonania transakcji. Osoby upoważnione do wydawania zleceń w imieniu zleceniodawcy, zleca nam dokonanie sprzedaży określonej ilości uprawnień.

W przypadku zlecenia kupna uprawnień, osoby upoważnione do wydawania zleceń w imieniu zleceniodawcy, zleca nam dokonanie kupna określonej ilości uprawnień.

Kontaktując się z naszym brokerem (0-56 6539713) aby uzgodnić szczegóły transakcji na uprawnieniach do emisji CO2 , broker udzieli wam wszystkich niezbędnych wyjaśnień dotyczących rynku i doradzi optymalną strategię sprzedaży a osoby upoważnione przekażą szczegółową instrukcję dotyczącą danej transakcji, lecz decyzję o dokonaniu transakcji podejmujecie samodzielnie. Consus może jedynie wykonać zlecenie na podstawie waszych instrukcji.

Przed ustaleniem ceny i ilości, musicie zdawać sobie sprawę, że rynek handlu uprawnieniami CO2 w Europie, nie jest jeszcze rynkiem płynnym a instrukcje przekazane brokerowi są ostateczne, dlatego że wasze zlecenia są wykonywane natychmiast po ich otrzymaniu przez brokera, więc jeśli po przekazaniu instrukcji brokerowi ktoś zaoferuje wam lepszą cenę lub ceny na rynku polepszą się nie możecie anulować dziennego kontraktu. Wasze instrukcje są rejestrowane przez brokera w każdym czasie.

Krok 3. Przekazanie uprawnień lub środków. Po przyjęciu przez brokera zlecenia sprzedaży uprawnień CO2 zleceniodawca dokonuje przelewu niezbędnej ilości uprawnień na konto Consus sp. z o.o. FR121.1193.0 w rejestrze SERINGAS.

W przypadku zlecenia zakupu uprawnień, po przyjęciu przez brokera zlecenia zakupu uprawnień CO2 zleceniodawca dokonuje przelewu gotówkowi na rachunek bankowy (w banku rozrachunkowym, który rozlicza transakcje prowadzone przez Consus).

W przypadku, gdy Consus nie może przeprowadzić transakcji na zleconych warunkach (np. gwałtowna zmiany cen na rynku uprawnień CO2) uprawnienia lub gotówka zostaną przelane z powrotem na rachunek zleceniodawcy.

Krok 4. Potwierdzenie wykonania zlecenia. Za każdym razem, kiedy zlecicie Consus sp. z o.o. sprzedaż lub kupno uprawnień CO2, po cenie i w ilości wskazanej w instrukcji, otrzymacie informację potwierdzającą ilość oraz cenę realizacji zlecenia. Instrukcje przekazane podczas rozmowy bezpośredniej lub telefonicznej z brokerem są tak samo wiążące jak przekazane Consus sp. z o.o.
Zadaj pytanie

 

Dodatkowe informacje:

Cena:Zapytaj o cenę

 

Sprawdź produkty w kategorii: Ekologia ->Zarządzanie odpadami

 
     
 

Consus sp. z o.o.

Ulica:Domninikańska 9
Miasto:Toruń
Kod pocztowy:87-100
Region:kujawsko-pomorskie
Kraj:Polska
Telefon: +48 56 6539713
Faks: +48 56 6200018

Osoba kontaktowa

Imię i Nazwisko: Jaroslaw Klapucki
Telefon stacjonarny: +48 56 6539714
Telefon komórkowy: +48 601650955
Zadaj pytanie

 
     


Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję